Egzersiz Bisikleti Seçmenin İpuçları

Egzersiz Bisikleti Seçmenin İpuçları

Egzersiz bisikleti, düşük etkili kardiyovasküler egzersiz için bir araç sağladıkları, çalışma sırasında genellikle sessiz oldukları ve alan kullanımıyla verimli oldukları için güvenli ve etkili bir egzersiz aracıdır.

Sabit bir bisiklet seçerken göz önünde bulundurulması gereken iki ana özellik var. Birincisi bisikletin üzerindeki oturma konumu ve ikincisi, direnç yöntemidir. Sporcular, kişiler için rahat olabilen standart dik bisikleti veya yarı yatar (oturarak) sabit bisikletleri seçebilir. Direnç için, sabit bisikletlerde sürtünme kayışları veya tekerlekler, mıknatıslar, hidrolikler veya fanlar kullanır. Dahası, birçok bisiklet egzersiz verilerini ve hatta bazı durumlarda doğrudan egzersiz seanslarını bildiren bilgisayarlarla donatılmıştır. Tüm bu özellikler sabit bisikletlerin maliyetini etkiler.

Önerilen Yazı : Evde Kalın Ama Hareketsiz Kalmayın! İşte Evde Yapılabilecek Egzersizler

Sabit bir egzersiz bisikleti satın alırken ihtiyaçlarınızı ve ilgi alanlarınızı göz önünde bulundurmalıyız. Konum önemlidir. Tüm dik duran bisikletler büyük, iyi doldurulmuş bir seleye sahiptir. Bu nedenle çoğu kişi için konfor sorun olmayacaktır. Ve bel ağrısı, hareket kabiliyeti veya denge sorunları olan kişiler için; yarı yatık bir sabit bisiklet daha güvenli ve daha rahat bir seçenek sunabiliyor. Tüm bilgisayar, boyut direnç mekanizması seçenekleri, kondisyon hedeflerinize ulaşmak için sabit bisikleti seçmenize olanak tanır. Unutmayın, daha pahalı modeller doğal olarak sizi daha uygun hale getirmez. Ve düzenli olarak kullanılan ucuz bir model, kardiyovasküler zindeliği artırmak için gerekli direnci yeterli şekilde sağlayabiliyor.

Daima istikrara dikkat edin; ve ergonomik olması için geniş tabanı deneyin. Ve korumalı veya kapalı volan ve / veya fanlar kullanın. Herhangi bir montaj gereksinimi gerektirmeyen köklü, saygın bir bisiklet seçin. Garantiler ve bakım gibi şeyler de önemlidir. Yıllık bakım maliyetleri ve yedek parçaların mevcudiyeti de dikkate alınmalıdır. Her zaman rahat bir koltuk, sele ve gidon seçin ve monte edilen ünitenin boyutunun egzersize yarar sağlayacağını biliyor muydunuz?

Bu bisikletler, tüm hareketli parçalara güvenli bir mesafe bırakılacak şekilde yerleştirilmeli ve ayrıca makineyi güvenli bir şekilde takıp çıkarmak için yeterli alana sahip olmalıdır. Keyifli ve etkili bisiklet sürmek için bisikletin üzerindeki pozisyon çok önemlidir. Gidon ve sele yüksekliği temel hususlardır. Ve bir bisiklet üzerinde pozisyonunuzu ayarladığınızda, vücut ağırlığınızı kollarınız ve koltuğunuz arasında eşit olarak dağıtmaya çalışmalısınız.

Öncelikle seleyi yere hizalı olacak şekilde ayarlayın, yukarı doğru hareket ettirin bu kasık bölgesine baskı uygular ve aşağıya doğru hareket etmek kollarınıza ve omuzlarınıza çok fazla yük bindirir. Ardından sele yüksekliğini, pedal strokun altındayken dizde hafif bir bükülme olacak şekilde ayarlayın. Ayrıca sele yüksekliği yönergesi de, pedal çevirirken kalçalarınızın ileri geri sallanmaması gerektiğidir.

Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

pendik psikoterapi