Soğan Suyunun Faydaları Nelerdir?

09.05.2020
403
 • Soğan Suyunun Faydaları Nelerdir?

  Soğan Suyunun Faydaları Nelerdir?

  Uzmanlar tarafından sürekli olarak sebze ve meyvelerin tek başlarına probleme çözüm olmadığına vurgu yapılıyor. Soğan suyunun faydaları da aynı şekilde destekleyici bir ürün olarak görülmelidir.

  Son zamanlarda soğan suyunun zayıflattığına dair haberler yapılıyor. Ve birçok kişi de zayıflama amacıyla soğan suyunu tüketmeye başladı. Soğan suyunun tek başına kullanılması durumunda direkt olarak zayıflatır demek doğru değildir. Düzenli bir diyet programı uygulanıp, egzersiz yapıldığı taktirde kullanılması durumunda kilo kaybı için tetikleyici olacaktır.

  Soğan Suyu Nasıl Zayıflatır?

  Soğan suyu üzerinde yapılan araştırmalarda görülüyor ki metabolizma hızını arttırıyor. Ve aynı zamanda tüketen kişilerde tokluk hissi oluşturduğu belirtilmektedir. Ayrıca benzer şekilde soğan çorbasının tüketilmesi de benzer etkiler gösteriyor. Ayrıca uzmanlar tarafından soğan suyunun birbirinden değerli vitaminleri içerdiğine de dikkat çekilmektedir.

  Soğan çorbası son derece düşük bir kalori değerine sahip olmasından dolayı diyet listelerinde sıklıkla yer verilebiliyor. Sadece diyet listelerinde de yer alan soğan çorbasının veya çorba suyunun tüketilmesiyle kilo vermeyi umut etmenin hayal olacağını söylemek gerekiyor. Bunun yanı sıra düzenli beslenmenin spor ile desteklenmesi sonucunda kilo verme sürecinin kısalacağını gönül rahatlığıyla ifade edebiliriz.

  Soğan Suyunun Faydaları ve Kalorisi

  Soğan suyunun ve soğan çorbasının içerisinde oldukça düşük kalori olduğunu ifade etmiştik.

  Düşük kalorisi ve metabolizmayı hızlandırmasının yanı sıra; içerisinde birbirinden değerli vitaminler de bulunur. Bu vitaminler A, C, D, E, B1, B2, B5, B6 ve B12 olarak belirtiliyor. Vitamin açısından oldukça zengin olan soğan çorbasının içeriğinde; niasin, fosfor, potasyum, magnezyum, çinko, folat, selenyum, demir ve kalsiyum da bulunuyor.

  Her açıdan sağlıklı olsa da tüketmeden önce mutlaka uzman görüşüne başvurulması gerekmektedir.

  Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.
  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.