Su Arıtma Faydalı Mıdır?

27.04.2020
302
 • Su Arıtma Faydalı Mıdır?

  Su Arıtma Faydalı Mıdır?

  Suyun yapısını tanıyalım;

  Arıtılmış su faydalı mıdır veya zararlı mıdır? Demeden önce suyu tanımamız gerekmektedir. Su, solvent yani evrensel çözücü özellikte bir madde olduğundan, temas ettirilen bölgelerde, bulunmakta olan vitamin, minarel vb. Maddeleri çözerek kendi yapısına katabilen bir maddedir. Su arıtmaya ihtiyaç duyduğumuz noktada bundan kaynaklanmaktadır. Çünkü suyun içerisinde insan vücuduna zararlı çözünmüş maddelerde mevcuttur. Su arıtmanın amacı ise suda bulunan bu zararlı maddeleri arıtarak zararsız hale getirmektir.

  Su Arıtmaya Neden İhtiyacımız Var?

  Doğamızın kirlenmesinden ötürü doğal, saf, sular sürekli kirlenmektedir ve insan hayatına zarar vermeye başlamaktadır. Sanayi atıkları, egzoz dumanları ve belki yüzlerce havaya salınan ve daha sonrasında ise çeşitli yollarla doğaya karışan bu zararlı maddelerin suya ulaşmasından dolayı, suyu arıtma işlemi zorunluluk haline gelmiştir.

  Peki, Su Arıtma Faydalı veya Zararlı Mıdır?

  Su arıtma işleminden sonra suyun faydaları mineraller bakımından verimini kaybetmemesi gerekmektedir. Aslında faydalı olan su arıtma işleminde cihaz seçimi çok önemlidir. Bunun sebebi ise zararlı maddeleri arıtırken aynı zamanda yararlı maddeleri de arıtmamamız gerektiğindendir. Eğer hem faydalı hem de zararlı maddeleri arıtırsak bu suyun bir yararı dokunmayacaktır. Su arıtma cihazı seçimini insan sağlığına yararlı şekilde arıtım yapan cihazlar tarafına yapmamız gerekmektedir. Dolayısıyla eğer doğru seçim yapılırsa su arıtma işlemi faydalı bir işlemdir.

  Sağlık Yazar – Güncel Sağlık Bilgileri ve Tedavi Yöntemleri (saglikyazar.com)

  Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.
  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.