Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

24.04.2020
245
 • Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

  Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

  Sosyal Güvenlik Kurumu ülkemizde özel sağlık sigortası olan vatandaşlarımıza destek olmak amacı ile özel sağlık sigortası olan vatandaşlarımızın faturalarını bir kısmını kuruma yansıtabilmesine olanak sağlayacaktır.

  Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

  Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılan yeni düzenleme ile kurum tarafından kapsam içerisine alınmayan veya kapsam dahiline alınmış olmasına rağmen sadece bir kısmının karşılanmakta olan sağlık harcamalarının oluşması halinde ya da kişilerin özel sağlık sigortası olan vatandaşlarımızın daha yüksek standartlarda sağlık hizmeti almayı tercih etmeleri durumunda geçerli olmaktadır.

  Tamamlayıcı sağlık sigortası sayesinde özel sağlık sigortasına bağlı olan vatandaşlarımız kuruma geri ödemelerindeki uygulama farklılıklarını kaldırarak, yaşanmakta olan sorunların çözüme kavuşmasını sağlamaktadır.

   

  Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ne Faydalar Sağlar?

   

  Tamamlayıcı sağlık sigortası ile özel sağlık sigortasına bağlı olan vatandaşlarımız kurum tarafından sağlanmakta olan sağlık hizmetlerinden yararlanabilme, ilave ücret tutarları, konaklama ve otel ücreti gibi hastadan alınabilecek tutarlar sigortası kapsamında değerlendirilmektedir. Ayrıca sağlık hizmeti sağlayan sigorta şirketi arasında yaptığınız anlaşmaya göre, uygulama tebliği fiyatı üzerinde kalan tutarlar da tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamına alınmıştır.

  Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.
  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  pendik psikoterapi