Tırnakları Sağlıklı Uzatmanın Yöntemleri

30.03.2020
370
 • Tırnakları Sağlıklı Uzatmanın Yöntemleri
  Tırnakları sağlıklı uzatmanın yolları vardır. Tırnak uzatamayanlar için bu durumun birçok sebebi vardır. Uzamayan ya da çabuk kırılan tırnakların sebepleri çoktur. İlk sırada uzaması için yeterli miktarda mineral ya da vitaminleri alamaması gelmektedir. Yeterli mineral ve vitaminlerden yoksun kalan tırnaklarda daha kolay kırılmalar meydana gelir. Bu yüzden tırnak ve tırnak kenarındaki etlerin bakımına son derece özen göstermemiz şart. Tırnak nasıl uzar sorusuna, sağlıklı tırnak uzatmanın bir yolu olarak, özenle yapılan tırnak bakımları cevabını verebiliriz. Çünkü tırnaklarımıza yaptığımız bakımlar ve doğru kesme teknikleri sayesinde tırnaklarımız eskisinden daha fazla uzayacaktır. Bu yazımızda tırnak nasıl uzar sorusu için doğru bakım tekniklerini sizler ile paylaşacağız.

  Tırnakları Sağlıklı Uzatmanın Yolları

  Tırnakları sağlıklı uzatmanın yolları olarak bilinmesi gereken bazı bakım önerileri ve bakım teknikleri bulunuyor. Ayrıca tırnak kesimlerinin de özenli bir şekilde yapılması tırnakların çabuk uzaması ve kırılmaması adına etkili bir faktördür. Yapmamız gereken şey tırnakların bakımına hassasiyet göstermek ve birkaç bakım önerisini dikkate alıp uygulamaktır. Bunlar sağlandığı takdirde tırnaklarda sağlıklı bir uzaman görülecektir.

  Tırnak Kesme

  Tırnakların uzaması için dikkat edilmesi gereken ilk adım, kesim adımıdır. Tırnaklarımızı keserken ve törpüsünü yaparken bilinmesi gereken bazı püf noktalar vardır ki bunlardan en önemlisi tırnağımızın törpüsünü yuvarlak bir biçimde yapmaktır. Küt şekilde yapılan törpüler yüzünden tırnaklardaki kırılmalar daha fazla artar. Ve bu yüzden tırnaklarda uzama gözlemlemeyiz. Bu Yazıya Göz Attın Mı ? : Hepatit B Nedir? Tanısı Nasıl Konur?

  Tırnak Temizleme

  Tırnak uzatmadaki ikinci önemli husus ise, tırnaklardaki ojeleri günlük olarak temizlemektir. Belki son derece zahmetli bir iş gibi görünüyor olabilir ama tırnaklarda günlerce sürülü duran ojeler tırnakların hava almasını engelliyor. Bu yüzden tırnaklar kırılmaya daha elverişli hale geliyor. Bu yüzden ojeleri temizlemeye özen gösterelim.

  Tırnakları Yıkama

  Bir diğer husus ise tırnakların su ile temasıdır. Ellerin sık sık yıkanması sonucunda su ile temas içinde olan tırnak daha fazla uzama gösterir. Çünkü su, tırnakların uzaması adına önemli bir faktördür. Tırnak yüzeyinde çeşitli nedenler ile meydana gelen soyulmalarda kırılmalara zemin hazırlar. Bu soyulmaları engellemek için, 1 yemek kaşığı zeytinyağına 5 – 6 damla kadar limon suyu sıkarak bunu tüm tırnaklarımıza sürebiliriz. Böylece tırnaklarımız soyulmalara karşı daha dayanıklı olacaktır.
  Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.
  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  pendik psikoterapi