Vücuttaki Toksinleri Atmak İçin Neler Yapılabilir?

28.07.2021
45
 • Vücuttaki Toksinleri Atmak İçin Neler Yapılabilir?

  Toksinler vücutta biriken zararlı maddelerin genel adıdır. Vücutta bulundukları süre boyunca bünyeyi olumsuz yönde etkilerler ve özellikle sağlık sorunlarını ortaya çıkarmak için fırsat kollarlar. Elbette vücuttaki toksinleri atmak için doğal yollar bulunmaktadır. Terleme, idrar yoluyla ve nefes alıp vermeyle dahi toksinler önemli ölçüde dışarı atılırlar. Ancak bu doğal yöntemler yeterli değildir. Bunların yanında metabolizmanın ve özellikle böbrek ve bağırsakların düzenli çalışmaları gerekmekte.

  Vücutta toksin birikmesi sonucu bazı durumlarda belirgin artışlar gözlenmektedir. Sabahları yorgun uyanmak, sürekli huzursuzluk hali, sıklıkla yaşanan mide rahatsızlıkları ve kilo artışı vücuttaki toksin artışıyla alakalı olabilir. Bunların dışında gün içindeki stres de fazla toksin birikmesinden meydana gelmiş olabilir. Detoks uygulayarak bu sorunlardan kısa süre içinde kurtulabilirsiniz.

  Vücuttaki Toksinleri Atmak İçin Detoks

  Vücuttaki toksinleri atmak detoks adı verilen çeşitli yöntemlerle mümkündür. Maydanoz, limon, soğan, pancar, pırasa, sarımsak, ceviz, kuru meyveler, pul biber, zerdeçal ve kimyon gibi gıdalar detoks için son derece önemli ve kullanılması gerekli gıdalardır. Bu gıdalar vücuttaki zararlı içeriklerin dışarı atılmasını hızlandırırlar.

  Detoks yapacak olanların özen göstermeleri gereken çeşitli kurallar bulunmaktadır. Bunların en başında detoks için kullanılacak gıdaların kesinlikle organik ve pakette satılan gıdalar olmaması gerekiyor. Bunlara paketlerde satılan hazır ürünleri de ekleyebiliriz. İçerisinde asit içerek kola ve gazoz gibi içeceklerden uzak durmak gerekiyor. İçerisinde tatlandırıcı bulunan sakız ve şeker başta olmak üzere hiçbir gıda tüketilmemelidir. Hiçbir şekilde beyaz ve kırmızı et tüketilmemelidir. En önemli kurallardan bir tanesi de sigara ve alkol tüketimidir. Kesinlikle ara verilmelidir. İçerisinde katı yağ bulunan ürünler tüketilmemelidir. Yemek yaparken sadece zeytinyağı kullanılmalıdır. Bütün bunlara ek olarak da günde ez 45 dakika boyunca egzersiz yapmak vücuttaki toksinleri atmak için büyük önem taşımaktadır.

  Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.
  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  pendik psikoterapi