Yalancı Koronavirüs Hakkında Bilgiler

Yalancı Koronavirüs Hakkında Bilgiler

Yalancı Koronavirüs

Koronavirüs salgınının dünyayı ne kadar olumsuz etkilediği ortada. Bunun yanında insanlar da koronavirüs yüzünden tedirgin olmuş durumdalar. Bu tedirginlik durumu insan psikolojisini zorlamaya başlayınca ortaya yalancı koronavirüs durumunun çıkmasına sebep oluyor. Bu durum tam anlamıyla virüse yakalanma olmasa da insanların yaşayışlarını son derece olumsuz yönde etkilemekte.

Yalancı Koronavirüs Belirtileri

Yalancı koronavirüs belirtileri aslında var olmayan ancak kişinin kendi evhamı yüzünden varmış gibi sanılan belirtilerdir. Bunların başında elbette virüsün kendi belirtilerinin yaşanması geliyor. Boğaz ağrıması, boğazda düğümlenme, ateş yüksekliği, öksürük, terleme gibi belirtiler aslında olmamalarına rağmen kişiler psikolojik olarak kendilerinde bu belirtilerin olduğunu sanmakta ve bu da yalancı bir durum meydana getirmekte.

Önerilen Yazı : Covid Süresinde Nasıl Sağlıklı Beslenilir?

Kaygı Covid-19 Belirtisi Gösteriyor

Bazı durumlarda ise aşırı kaygı sebebiyle virüsün özellikleri gerçekten görülebilmekte. Ancak bu da kişinin virüse yakalanmasının bir açıklaması değil. Çok fazla psikolojik deformasyon bir süre sonra gerçekten terleme, mide bulantısı, öksürme ve boğaz ağrısı şeklinde ortaya çıkabiliyor. Bu noktada ise gerçeğiyle yalancısı arasında bir ayrımı sadece tıbbi testlerle ortaya çıkabiliyor. Korona şüphesi ile hastaneye koşan pek çok kişi de korona etkileri görülmesine rağmen bunun yalancı korona olduğu ortaya çıkmakta.

Bu durumdan korunmak için yapılması gerekenler ilk başta kişinin kötü düşüncelerden kendini arındırmasıdır. Bu kolay olmasa da psikolojik destek alınarak üstesinden gelmek mümkün. Ayrıca düzenli uyku, iyi beslenme gerekir. Ve en önemlisi çevrenizdeki sürekli negatif düşünceler saçan insanlardan da uzak durmak gerekiyor. Panik yapmak yerine daha sakin bir şekilde düşünmek de bu durumdan kurtulabilmek için oldukça önemli.

Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

pendik psikoterapi