Yaşlanma Karşıtı Krem Hakkında Gerçekler

Yaşlanma Karşıtı Krem Hakkında Gerçekler

Yaşlanma karşıtı krem ​​üreticilerinin iddiaları gerçek mi yoksa sadece aldatıcı mı? Televizyonda yapılan reklamlarla sadece Bilimsel Olarak Kanıtlanmış cilt bakım ürününün basit bir uygulamasıyla bir kez daha genç görüneceğinizi ve kırışıklıklarınızın geçmişte kalacağını düşünüyordunuz.

Reklamcılar her zaman sözlerini yerine getiriyor mu? Tabii ki hayır. Bir gecede cildinizde oluşan 20 veya 40 yıllık hasarı nasıl onarabilirsiniz? Bugün bulunduğunuz yere gelmeniz yıllar aldı. Ve güneş ışığı, yerçekimi, stres, kirlilik ve zamanın etkilerinin neden olduğu hasarları onarmak zaman alacak.

Çoğu cilt bakım ürününün ana bileşeni retinadır. Cilt hücrelerinin büyümesini teşvik ederken aynı zamanda koyu lekeleri de azaltması sayesinde kullanıcılara gençleşmiş bir görünüm sağlayabiliyor. Diğer bir bileşen, alfa hidroksi asitler ve beta hidroksi asitlerdir ve hafif bir kimyasal soyma olarak kullanılıyor.

Önerilen Yazı : Yaşlanma Karşıtı Vitaminler

Etkileri en üst düzeye çıkarmak için cilt yaşlanma sorununa iki türlü bakım yapılması gerektiğine inanılır. Vücut, zarar görmüş cilt hücrelerine uygun besinleri ve oksijeni sağlamıyorsa; yaşlanma karşıtı krem ürünlerinin herhangi bir etkisi kısa ömürlü olacaktır.

Vitaminler

Herkes için önemli olan ortak vitaminler, Vitamin A, Vitamin C, Vitamin D, Aloe Vera, Beta Karoten, Olbas, Salisilik Asit ve Çay Ağacı Yağı gibi şeyler yaşlanmaya yardımcı olabilir.

A vitamini koruyucu bir vitamindir ve sağlıklı cilt, kemik ve dişleri korumak için gereklidir. Gözlerin sağlıklı gelişmesi ve sağlıklı olması için de önemlidir.

C vitamini, vücudu kirlilik ve enfeksiyona karşı korumak için gerekli olan doğanın koruyucu besindir. Ve vücudun bağışıklık sistemini güçlendirir. Günde 1.000 ila 5.000 mg alın.

D vitamini, doğrudan güneş ışığına maruz kaldıktan sonra ciltte üretiliyor. Birçok çalışma, yaşlılarda ve eve bağlı olanlarda D vitamini üretiminin azaldığını göstermektedir. D vitamini vücudun kalsiyumu emmesi için gereklidir, bu da kemiklerinizi güçlendirir ve gerçekleri önlemeye yardımcı olur.

Aloe Vera her yerde cildin canlanmasına ve tonlanmasına yardımcı olur. Doğal olarak soğutan bir jel olan Aloe Vera botanik bileşenleri, kan dolaşımını hızlandırmak ve cildi doğal olarak yumuşatmak için birlikte çalışır.

Asitler

Beta Karoten, C Vitamini’nin oksidasyondan korunmasına yardımcı olarak optimum verimlilikle çalışmasını sağlar. Beta Karoten eksikliğinin semptomları arasında ağrı, kuru donuk saç, kuru cilt ve avuç içi ve ayak tabanlarında kalınlaşmış pullu cilt var.

Olbas, cilt gözeneklerini açarak ciltte dolaşımı artırmak için kullanılıyor. Olbas yağı, yüzyıllardır dünyanın dört bir yanındaki kültürlerde iyileştirici özellikleri nedeniyle kullanılmıştır.

Salisilik Asit ayrıca siyah noktaların ve beyaz noktaların parçalanmasına yardımcı olur. Aynı zamanda cilt gözeneklerini tıkayan saç köklerini kaplayan hücrelerin dökülmesini azaltmaya yardımcı olur. Salisilik asit, cildi kimyasal olarak pul pul dökerek üst tabakanın soyulmasını teşvik ediyor. Ve gözenekleri tıkamak, yağla birleşen ölü deri hücrelerinin birikmesini önlemek için hafif aşındırıcı olarak kullanılıyor.

Çay Ağacı Yağı doğal antienflamatuvar özelliklere sahiptir. Ve sorunlu cildi yatıştırmaya ve tedavi etmeye yardımcı olur. Daha genç, sağlıklı bir görünüm için gözenekleri sıkılaştırmaya ve cildi sıkılaştırmaya yardımcı olmak için kullanılıyor.

Bugün piyasada bulunan bazı şifalı bitkiler ve takviyeler, doktorunuzun yazdığı ilaçlarla reaksiyona girebiliyor. Herhangi bir evde tedaviye başlamadan önce daima sağlık uzmanınızla konuşun.

Bu bilgileri kullanmadan önce daima doktorunuza danışın.

Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

pendik psikoterapi