Yaşlanma Karşıtı Tıp Nedir?

Yaşlanma Karşıtı Tıp Nedir?

Tıp eğitimi almış birçok profesyonel artık yaşlanmayı geciktirici tıbba yönelik olası yaklaşımların araştırılmasına katılıyor. Modern inovasyon ve tıbbi teknolojinin harikaları sayesinde, yaşlanmayı geciktirici tıp vücudun bağışıklık sistemini artırabilir ve hücre büyümesini ve yenilenmesini teşvik eder. Ve bir dereceye kadar faydalıdır. Yaşlanmayı geciktirici ilaçlar gittikçe daha da geliştikçe yakın gelecekte çok daha fazla seçeneğin olacağı güvenli bir yol olacaktır.

Yaşlanma karşıtı Tıp

Yaşlanma, yaşam tarzından büyük ölçüde etkilenen dejeneratif hastalıkların toplamı olarak tanımlanır. “Yaşam” hakkına tam anlam vermek için “yaşlanmaya karşı savaşa” ihtiyacımız var. Bu nedenle, şu ana kadar sahayı haklı olarak tekelleştirmiş olan merak odaklı; keşifsel araştırmaya nihayet meşru bir şekilde amaca yönelik, temelde rasyonel olarak tasarlanmış biyoteknolojik çabaların eşlik edebileceği yaşlanma araştırmasında eşi görülmemiş bir dönüm noktasındayız. Bu sağlam bilimsel bilgidir. Yaşlanmayı geciktiren doktorlar, yaşlanmayla ilişkili çoğu hastalığın optimal hücre sağlığıyla önlenebileceğine inanmaktadır.

Önerilen Yazı : Yaşlanma Karşıtı Vitaminler

Yaşlanma Karşıtı İlaç

Yaşlanma Karşıtı Tıp, normalde yaşlanmayla ilişkili dejenerasyonu ve sakatlığı durdurmayı amaçlayan yeni tıbbi disiplindir. Yaşlanmayı geciktirici ilaçların bu tarzı gerçekten mucizeler yaratabiliyor. Alternatif tıp ve bütüncül yaklaşımlar, başlangıçta geleneksel tıbbın dışladığı yaklaşımlar için bir kuluçka aracı olmuştur. Geçmişteki çaba boşa gitmiş gibi görünür. Ancak tıbbın son noktasından elde edilen bulgular,yaşlanma şeklimizi optimize etmek için çok şey yapabileceğimizi gösteriyor. Tiroidu yan etkileri olmayan farmasötik ilaçlar kadar etkili tedavi edecek doğal bitkilerin olduğunu biliyor musunuz?.

Sağlık ve Canlılık

İnsanlık önce kendini yok etmezse, sağlıklı insan ömrünü bugün neredeyse hayal bile edilemeyecek uzunluklara uzatmamız an meselesidir. Farelerde sağlıklı yaşam uzatımı kanıtlandığında, “yaşlanmanın kaçınılmaz olduğu” yaklaşımı artık mümkün olmayacak ve yerini “yaşlanmaya karşı topyekün bir savaşa” bırakacaktır. Sağlıklı bir yaşam tarzı yaşamak, yalnızca bakım evinde bakımdan kaçınmak için değil, aynı zamanda ne kadar uzun yaşarsanız yaşayın hastalık ve kırılganlıktan kaçınmak için sahip olabileceğiniz en iyi sigortadır. Vücuttaki hormonları daha genç seviyelere getirmek, daha iyi sağlık ve canlılık sağlar. Genç ve sağlıklı kalmanın ve erken yaşlanmayla mücadele etmenin doğal yollarını öğrenin.

Bazı yiyeceklerin, orada olduğunu asla hayal etmediğimiz güçlü sağlıklı özelliklere sahip olduğunu keşfediyoruz. Sağlıklı bir insan otomatik olarak yaşlanma karşıtı bir programa girer, bu yüzden daha uzun yaşarlar. Belki başka bir 100 yıl içinde, bileşikler tanımlanır. Ve bileşiklerin insan sağlığına son derece yardımcı oldukları. Ancak bu arada, modern tıp araştırmacılarının anlayışının dışında kalan gizemli bileşikler olarak kalacaklar. Buradaki asıl soru “sağlığı geliştirme” ile ilgilidir. Çünkü sağlığınızı iyileştirmek, görünen yaşınızı azaltacak ve daha genç görünmenizi, hissetmenizi ve hareket etmenizi sağlayacaktır. Yaşlanmayı geciktirici tıp; hastalar daha sağlıklı, toksik olmayan bir yaşam tarzına geçiş yapmadıkça işe yaramayacak.

Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

pendik psikoterapi