Yaşlanma Karşıtı Vitaminler

Yaşlanma Karşıtı Vitaminler

Antioksidanlar, serbest radikallere karşı savaşan koruyucu güçtür. Yaşlanma karşıtı vitaminler, antioksidan alımını artırarak yardımcı olur.

Yaşlanma karşıtı vitaminler, oksidatif strese ve yaşlanma sürecine neden olan serbest radikallerle savaşmak için gereklidir. Serbest radikal, kendi hareket eden, hücre zarlarını delen, enzimleri yok eden ve atardamarları zayıflatan moleküldür. Doğal olarak oluşurlar. Ancak aynı zamanda UV radyasyonu, çevresel kirleticiler ve gıda katkı maddeleri tarafından da üretilirler.

Yaşlanma Karşıtı Vitaminler

Yaşlanmaya ve dejeneratif hastalıklara karşı koymanın iki yöntemi vardır (her ikisi de serbest radikal bazlı).

1. Serbest radikal maruziyetinin sınırlandırılması. (başka bir konu)

2. Yaşlanma karşıtı vitaminler kullanarak antioksidan alımını artırmak.

Önemli antioksidanlar birbiriyle örtüşse de hepsinin özel becerileri vardır, bu nedenle çeşitlilik gereklidir.

Herhangi bir ilaç kullanıyorsanız, yaşlanmayı geciktiren vitaminleri kullanmadan önce tıbbi yardım alın.

Yaşlanmayı geciktiren altı temel vitamin;

C vitamini

– Bu güçlü antioksidan, detoks sisteminin en önemli unsurudur. Her zaman yetersiz tedarik edilir, yaşlanmayı geciktiren C vitamini kan basıncını düşürür, bağışıklık sistemini güçlendirir. Ayrıca soğuk algınlığı ve griple savaşır, sperm üretimini artırır ve harika bir kanser savaşçısıdır.

Bu suda çözünür kan uzmanının tamponlanması gerekir. Tamponlu C vitamini, normal C vitamininin aynı faydalarını sunar ve hassas mideleri olanlar için idealdir. Tamponlu C vitamini, sindirime yardımcı olmak ve “tamponlama” sağlamak için az miktarda kalsiyum, magnezyum ve potasyum içerir. ”Etki) ve her zaman bioflavonoid içermelidir. (Biyoflavonoidlerin ana faaliyetlerinden biri, serbest radikalleri temizlemektir.

Önerilen Yazı : Yaşlanma Karşıtı Tıp

E vitamini

– Vitamin takviyeleri vücutta doku ve hücresel hasara neden olan serbest radikalleri nötralize ederek güçlü bir antioksidan görevi görür. Kan damarlarının sertleşmesini önlemeye yardımcı olur, sağlıklı kırmızı kan hücrelerinin oluşumunu sürdürür, hücre hasarını onarmaya ve cilt onarımına yardımcı olur.

Sağlıklı Dolaşım Sistemini sürdürmek için E Vitamini ile C Vitaminini birleştirin.

A vitamini

– Aynı zamanda retinol olarak da adlandırılan vücutta doku ve hücresel hasara neden olan serbest radikalleri nötralize eden antioksidan özelliklere sahiptir, gözlerinizi, cildinizi ve mukoza zarlarınızı nemli tutmaya yardımcı olur. Aynı zamanda uygun kemik oluşumu, üreme ve görmede önemli rol oynar.

Alfa Lipoik Asit

– ALP, C + E vitaminlerini geri dönüştürdüğü için genellikle ana antioksidan olarak adlandırılır. Kan şekeri ve kolesterolü kontrol etmeye, karaciğeri detoks etmeye ve kataraktlardan korunmaya yardımcı olur.

CoEnzyme Q10

– Bir diğer önemli yaşlanma karşıtı vitamin, dolaşımı artırır, kalp sağlığını destekler. Milyonlarca Japon, bu besin maddesini kalp hastalığının tedavisinde temel dayanak noktası olarak reçete ediyor.

Üzüm çekirdeği özütü

– Üzüm çekirdeği özünden elde edilmiştir Üzüm çekirdeği, ağrı kesici, iltihap önleyici etki ve serbest radikal koruması dahil olmak üzere vücuda çok sayıda fayda sağlayan güçlü fitomedikinler içerir. Ayrıca orta derecede alerjik ve enflamatuar yanıtlar, bağışıklık sistemini destekler, yavaş yaşlanmayı destekler ve kardiyovasküler sistem dahil olmak üzere bağ dokusunu güçlendirir ve onarır.

Yaşlanma karşıtı harika bir üründür.

Yaşlanmayı geciktiren vitaminlerin tek başına takviye edilmesi, optimum sağlığın cevabı değildir.

İyi beslenme, bol miktarda tam tahıl, meyve, sebze ve protein içeren dengeli bir beslenme anlamına gelir. Ancak birçok gıda artık günlük olarak ihtiyacımız olan besinleri içermiyor, yaşlanma karşıtı vitaminler bu eksikliği dolduruyor.

Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

pendik psikoterapi