Yaz Ayları Geldi Fazla Kilolardan Kurtulun

11.04.2020
144
 • Yaz Ayları Geldi Fazla Kilolardan Kurtulun

  Yaza Formda Girmenin Sırları

  Kış mevsiminde daha hareketsiz bir yaşam tarzının benimsenmesi ve akşam havanın çok daha erken saatlerde kararması ile televizyon karşısında geçirilen saatlerin artması ile beraber kilo alımı çok daha büyük bir hız ile gerçekleşmektedir. Sürekli olarak kalın kıyafetler giyilmesi alınan kiloların kapatılmasına yardımcı olurken insanlarda psikolojik olarak bir rahatlama sağladığı için alınan kilolarda pek sorun edilmemektedir. Ancak havaların ısınması ile beraber daha ince giysilerin giyinmeye başlaması yaza formda girmek isteyen kişilerin sayılarının büyük bir hız ile artmasını sağlamaktadır. Yaza formda girmenin sırları büyük bir dikkatle araştırılırken bunun için dikkat edilmesi gereken en önemli konu kesinlikle sağlıklı ve dengeli beslenmeye çalışarak aynı zamanda düzenli spor yapmaya başlamaktır.

  Spor Yapmadan Kilo Verilir mi?

  Kilo vermek için spor yapmak büyük bir zorunluluk değildir. Zaten harcadığı enerjiden daha azını alan herkes mutlaka kilo verebilir. Ancak spor yapmadan kilo vermek sağlık açısından büyük sorunların ortaya çıkmasına neden olur ve çok ağır diyetlerin yapılmasına ihtiyaç duyulur. Şok diyetler ile yapılan diyetler sonucunda hiç spor yapmasanızda kilo verilebilir ancak bu diyetler vücutta bulunan yağ depolarının korunarak kas depolarının tüketimine neden olmaktadır. Bu da vücutta hem sarkmalara neden olmakta hem de diyet bırakıldığı anda vücudun enerji yaktığı kas dokusu daha az olduğu için daha hızlı bir şekilde kilo alınmasına neden olmaktadır. Bu nedenle kilo vermek isteyen herkes ne kadar zor olsa da bir şekilde düzenli olarak spor yapmak zorundadır.

   

  Zayıflama Hapı Önerileri

  Kolay bir şekilde hiç zorlanmadan zayıflamak isteyen kişiler zayıflama hapı kullanmayı tercih etmektedir. Zayıflama hapları insanlara hiç aç kalmadan zayıflamayı vadederken yapılan araştırmalar kesinlikle bu hapların tümünün içerik olarak uzun vadede vücuda büyük hasarlar verdiğini ortaya koymaktadır. Özellikle de yaz mevsiminde bu hapı kullanan kişilerin sayılarının artması ile beraber “zayıflama hapı öldürdü” haberleri de sıklıkla basında yer almaktadır. Zayıflama haplarının yan etkileri özellikle de böbrekleri vurmakta ve bu haplar içinde kullanılan etken maddeler böbreklerin çürümesine bile neden olabilmektedir.

  Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.
  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.