Yeni Diyabet Tedavisi Hayatınızı Kurtarabilir

Yeni Diyabet Tedavisi Hayatınızı Kurtarabilir

Şeker hastası olsun ya da olmasın bazı kişilere yöneltilen suçlamalardan biri de yeterince okumadıkları, dolayısıyla ücretsiz, anlaşılması kolay ve potansiyel olarak hayatlarını kurtarabilecek bilgilere ulaşamadıkları gerçeğidir.

Diyabet bilgisine internetten veya kitapçıdan ulaşmak artık çok kolay, bu nedenle çoğu insan artık bu bahaneyi kullanma yetkisine sahip değil. Diyabet sağlığınız çok önemlidir. Ve bu konuda en son bilgileri bulmak sizin için önemli olmalıdır.

Peki diyabet nedir ve sağlığınızı nasıl koruyabilirsiniz? Diyabet, vücutlarının yeterince insülin üretmediği veya insüline yanıtlarının azaldığı, insanlar tarafından geliştirilen tıbbi bir durumdur. Sonuç, daha sonra yüksek kan şekeri seviyelerine sahip olmalarıdır. Şekerin düzgün şekilde işlenmesi için insüline ihtiyaç duyulduğundan, vücudun daha yüksek seviyelerde şeker veya kan şekerini verememesi, başka olumsuz sağlık sorunları yaratır.

Diyabet Problemleri

Diyabetiniz varsa, bununla ilgili hemen bir şeyler yapabilirsiniz, bu diyabetinizi kontrol etmenize ve hatta iyileştirmenize yardımcı olacaktır. Evet! Bunu doğru okudunuz. Geleneksel olmayan tıptaki yeni gelişmeler diyabet sağlığını daha az tehdit edici hale getiriyor ve hatta bazı hastalar tedavi edildiğini iddia ediyor. Daha fazlasını öğrenelim.

Öncelikle daha sağlıklı bir yaşama götürecek akıllıca seçimler yapmaya başlayabilirsiniz. Artık glisemik (kan şekeri) seviyelerini iyileştirmek ve komplikasyonları en aza indirmek için diyet ve egzersizi kullanabilirsiniz. Ancak tedavilere girmeden önce, bugün çok yaygın olan iki temel diyabet türüne bakalım.

Önerilen Yazı : Diyabet Nedir? Belirtileri ve Tedavisi?

Tip I diyabet, hastanın çok az insülin ürettiği ve yaşamı sürdürmek için ilave insülin verilmesi gereken bir diyabet türüdür. Bu tip diyabet için insülin tedavisi enjeksiyonla veriliyor. Evet, bu bir enjeksiyon olmalı ve ağızdan alınamaz. Bunun nedeni, insülinin ihtiyaç duyulan yere kan dolaşımınıza ulaşmadan önce midenizde yok edilmesidir.

Vücudunuzun bu insülinin etkilerine alışması biraz zaman alacak ve bu ayarı hızlı bir şekilde yaparsanız diyabet sağlığınız çok daha iyi olacaktır. Bu adaptasyon öncelikle vücudunuzun insüline genel reaksiyonunda rol oynayabilecek yiyecekler, kalori seviyeleri vb. İle ilgilidir.

Tip II diyabet ise kişinin kan şekeri seviyesinin normalden yüksek olduğu ancak hemen yaşamı tehdit etmediği anlamına gelir. Bu kişi insülin olmadan hayatta kalabilir. Kan şekeri seviyenize bağlı olarak, muhtemelen herhangi bir ilaç kullanmadan da aynı seviyeyi düşürebileceksiniz. Elbette çok açık bir yöntem, kilonuz bir sorunsa, diyet ve egzersiz yoluyla kilonuzu düşürmektir. Hangi biçimde olursa olsun orta düzeyde egzersiz, sizin için işinizi görecektir.

Diyabet Tedavisi

Kan şekeri seviyenizi düşük tutmakta başarılıysanız, ilaçlardan tamamen kaçınabilirsiniz ve bu iyi bir şeydir. Peki ya diyabet sağlık tedavileri? İyi! İşte daha önce bahsettiğimiz bazı tedaviler, ancak belki onları böyle görmediniz:

a. Yaparsan sigarayı bırak. Sigara içmek şüphesiz diyabetik durumunuzu kötüleştirebilir.

b. Düzenli aralıklarla yiyin ve ayrıca diyetinizin lif bakımından yüksek olmasını sağlayın. Çözünür ve çözünmez lifte olmak üzere iki tür lif var. Birincisi kan damarlarınız ve diğeri bağırsak yolunuz için iyidir.

c. Orta düzeyde egzersiz yapın. Asla geç olmadığı için şimdi başlayın.

d. İnsülin seviyenizi ölçün ve test edin. Bunu elbette tıp uzmanınıza danışarak yapın.

d. Son olarak, kendinizi eğitmeye devam edin. Aklınızı yeni fikirlere açık tutun.

Şu anki durumunuz ne olursa olsun, nokta burada. Bugün diyabet sağlık sorunlarınız ile ilgili olarak yıllarca yankı uyandıracak bazı kararlar verebilirsiniz. Buradaki fikir sadece hayatınıza fazladan yıllar değil, sağlıklı yıllar eklemek. Hastalık hakkında bilgi edinmeye devam edin, uzmanlığınız gelecek yıllarınıza daha fazla sağlık katacaktır.

Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

pendik psikoterapi