Yok Artık! Dedirtecek İlginç Bilgiler

26.04.2020
280
 • Yok Artık! Dedirtecek İlginç Bilgiler

  İnsanın içinde doğuştan bulunan merak duygusu ile herkes birçok farklı alanda bilgi sahibi olmak ister. Özellikle az bilinen bilgiler kişilere daha çekici gelmektedir. Bizde sizler için, arkadaş ortamlarında anlattığınızda bilginizle herkesi şaşırtacak birbirinden ilginç bilgiler derledik, işte detaylar…

  Birçok kişi, geceleri uyku problemi yaşadığından şikâyet etmektedir. Gece uykuya dalmada zorlanma, uyuyamama gibi sorunlar uzmanlara göre, psikolojik olarak ortaya çıkıyor. Yapılan araştırmalara göre, dünya genelinde insanların %70’i uykusuzluk probleminde, “koyun saymak” yerine, geçmiş dönemlerde olan konuşmaları, tartışmaları düşünerek ve bunlara çeşitli cevaplar türeterek yatakta vakit geçiriyor.

  • Beden dili, insanın duygularını hemen dile veriyor. Örneğin; sevmediğiniz bir kişi ile karşılaştığınızda göz bebeklerinin büyüyor. Üstelik aynı şey nefret beslediğiniz bir kişiye karşıda meydana geliyor.
  • Buzdan inşa edilen bu otel, her yıl yeniden yapılıyor.
  • Sahilde büyükçe bir deniz kabuğundaki su sesini dinleyerek vakit geçirmeyen yoktur. Fakat deniz kabuğu kulağa konulduğunda duyulan o ses sanıldığı gibi deniz dalgalarının sesi değil, kulak damarlarında dolaşan kanın sesidir.
  • Türkçedeki kelimeler “ne tarafa çekersen o tarafa giden” özelliği ile biliniyor. Türkçede en fazla anlama gelen kelime ise “çıkmak” kelimesi… TDK tarafından hazırlanan sözlükte “çıkmak” kelimesinin tam 56 ayrı anlamı bulunuyor!
  • Yazı – tura atarken hiç kimseye çaktırmadan hile yapmanın bir yöntemi bulunuyor! Madeni paraların resimli yüzü, “tura” olarak adlandırılıyor. Basılan resim kabartması ağırlık yaptığı için yazı – tura atmada altta kalma ihtimali yükseliyor!
  • Not alsanız dahi unutuyorsanız, size bir tavsiyemiz var! Kaleminizin mürekkebini değiştirin. Siyah mürekkepli kalem yerine mavi mürekkepli kalem tercih edin. Çünkü yapılan araştırmalara göre, mavi renkle yazılan yazılar, siyah mürekkeple yazılanlara göre daha çok akılda kalıyor!
  Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.
  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  pendik psikoterapi