Yüzümüze SPA Yapmak Artık Sadece 30 Dakika!

17.04.2020
155
 • Yüzümüze SPA Yapmak Artık Sadece 30 Dakika!

  Yüzümüze SPA Yapmak Artık Sadece 30 Dakika!

  Temizleme

  Gün içerisinde kirli hava, farklı kirlilikler ve makyaj yüzümüzde bulunabiliyor. Bunun için eve geldiğimizde banyoda yüzümüzü güzel ve rutin bir şekilde temizlemeliyiz. Banyoda ki buhar yüzümüzü yumuşatacaktır. Yüzümüzü temizledikten sonra kesinlikle tonik kullanmayı unutmuyoruz. Toniğin görevi ise yüzde kalan tüm kirleri ve cildi sıkılaştırmasıdır.

  Masaj

  Vücüdumuzun masaja ihtiyacı nasıl var ise yüzümüzünde masaja ihtiyacı vardır. Masaj kan dolaşımının hızlanmasını sağlayarak, sarkmaları önler.  Yüzümüze masaj yaparken dikkat etmemiz gereken önemli unsurlar ise hareketlerimiz okşama şeklinde aşağıdan yukarıya doğru yapılmalıdır. Çene ve kaş, yanak kemiklerinin üzerine dışarıdan içeriye doğru hareketler ile uygulamalıyız.

  Pullanma

  Peki, peeling ne sıklıkla yapılmalı? Ne kadar sık yaparsanız, cildinizin üzerindeki ölü derileri atma konusunda daha şanslı olursunuz. Peeling yaparken, sert fırçalama yöntemini kullanmayın.

  Maske

  Cildimize yapacağımız maskeyi cildimizin özelliğine göre seçmeliyiz. Bir maskenin nüfus edebilmesi için en az 10-15 dakika kalması gerekmektedir. Gözümüzde şişlik veyahut yorgunluk var ise üzerine soğuk salatalık dilimleri koymak etkili olacaktır. Tüm bu adımları uyguladıktan sonra cildimize uygun bir nemlendirici ile sonlandırıyoruz.

  Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.
  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.